Diode: TVS
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
SMA6F5.0A-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: SMA6F5.0A-TP
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMAF |
| Operating temperature | -55...175°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 5V |
| Max. forward impulse current | 68A |
| Application | universal |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 6.4V |
| Leakage current | 800µA |