Diode: transil; 600W; 26.7V; 15.4A; unidirectional; ±5%; DO214AC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMA6J24A-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: SMA6J24A-TP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 600W; 26.7V; 15.4A; unidirectional; ±5%; DO214AC
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC, SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Max. forward impulse current | 15.4A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 26.7...29.5V |
| Leakage current | 1µA |