Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMA6J24A-TR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: SMA6J24A-TR
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Operating temperature | -55...175°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Application | universal |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 26.7V |
| Leakage current | 200nA |