Diode: TVS
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
SMA6J40A-TR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: SMA6J40A-TR
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Operating temperature | -55...175°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 48A |
| Application | universal |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 44.4V |
| Leakage current | 200nA |