Diode: TVS
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
SMA6J85A
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SMA6J85A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 85V |
| Max. forward impulse current | 4.4A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 94.4...104V |
| Leakage current | 1µA |