Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMA6J9.0A
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SMA6J9.0A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 9V |
| Max. forward impulse current | 39A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 10...11.1V |
| Leakage current | 10µA |