TVS Diode, SMA6TY Series, Unidirectional, 5 V, 14.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMA6T6V7AY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: SMA6T6V7AY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, SMA6TY Series, Unidirectional, 5 V, 14.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 5V |
| Max. forward impulse current | 68A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 6.7V |
| Leakage current | 50µA |