Diode: TVS; 0.4kW; 13.3÷14.7V; 20.1A; unidirectional; SMA; SMAJ
Kordarv:
20000.0
Minimum quantity:
20000.0
Tootekood:
SMAJ12A/TR13
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMAJ12A/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.4kW; 13.3÷14.7V; 20.1A; unidirectional; SMA; SMAJ
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 12V |
| Max. forward impulse current | 20.1A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 13.3...14.7V |
| Leakage current | 1µA |