Diode: TVS; 0.4kW; 14.4÷15.9V; 18.6A; unidirectional; SMA; SMAJ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ13A/TR13
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMAJ13A/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.4kW; 14.4÷15.9V; 18.6A; unidirectional; SMA; SMAJ
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 13V |
| Max. forward impulse current | 18.6A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 14.4...15.9V |
| Leakage current | 1µA |