Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ150CA-E3/5A
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SMAJ150CA-E3/5A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. forward impulse current | 1.2A |
| Application | universal |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 167V |
| Leakage current | 1µA |