Diode: transil; 400W; 178÷197V; 1.5A; unidirectional; SMA
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SMAJ160A-13-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SMAJ160A-13-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 400W; 178÷197V; 1.5A; unidirectional; SMA
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 160V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 1.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 178...197V |
| Leakage current | 5µA |