Diode: TVS; 0.4kW; 189÷209V; 1.5A; unidirectional; SMA; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ170A/TR13
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMAJ170A/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.4kW; 189÷209V; 1.5A; unidirectional; SMA; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 170V |
| Max. forward impulse current | 1.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 189...209V |
| Leakage current | 1µA |