Diode: TVS; 0.4kW; 18.9÷20.9V; 14.5A; unidirectional; SMA; SMAJ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ17A/TR13
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMAJ17A/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.4kW; 18.9÷20.9V; 14.5A; unidirectional; SMA; SMAJ
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 17V |
| Max. forward impulse current | 14.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 18.9...20.9V |
| Leakage current | 1µA |