TVS Diode, SMAJ Series, Unidirectional, 220 V, 356 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ220A/TR7
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMAJ220A/TR7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, SMAJ Series, Unidirectional, 220 V, 356 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 220V |
| Max. forward impulse current | 1.1A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 246...272V |
| Leakage current | 1µA |