TVS Diode, TRANSZORB SMAJ Series, Unidirectional, 24 V, 38.9 V, SMD, 2 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ24A-E3/61
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SMAJ24A-E3/61
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, TRANSZORB SMAJ Series, Unidirectional, 24 V, 38.9 V, SMD, 2 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Technology | TransZorb® |
| Max. forward impulse current | 10.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 26.7...29.5V |
| Leakage current | 1µA |