Diode: TVS; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ28AQ-13-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SMAJ28AQ-13-F
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 28V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 8.8A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 31.1...34.4V |
| Leakage current | 5µA |