Diode: TVS; 400W; 47.8V; 5.7A; unidirectional; ±5%; DO214AC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ43A-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: SMAJ43A-TP
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 400W; 47.8V; 5.7A; unidirectional; ±5%; DO214AC
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC, SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 43V |
| Max. forward impulse current | 5.7A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 47.8...52.8V |
| Leakage current | 1µA |