Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ48A-4
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SMAJ48A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 48V |
| Max. forward impulse current | 5.2A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 53.3...58.9V |
| Leakage current | 1µA |