TVS Diode, TRANSZORB SMAJ Series, Bidirectional, 5 V, 9.2 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ5.0CA-E3/61
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SMAJ5.0CA-E3/61
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, TRANSZORB SMAJ Series, Bidirectional, 5 V, 9.2 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 5V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Technology | TransZorb® |
| Max. forward impulse current | 43.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 6.4...7.07V |
| Leakage current | 800µA |