Diode: TVS; 0.4kW; 56.7÷62.7V; 4.9A; bidirectional; SMA; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
SMAJ51CA-AT/TR7
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMAJ51CA-AT/TR7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.4kW; 56.7÷62.7V; 4.9A; bidirectional; SMA; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 51V |
| Max. forward impulse current | 4.9A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 56.7...62.7V |
| Leakage current | 1µA |