Diode: transil; 300W; 550V; unidirectional; SMA; Package: reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ550-E3/61
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SMAJ550-E3/61
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 300W; 550V; unidirectional; SMA; Package: reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 495V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Technology | TransZorb® |
| Power dissipation | 300W |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 550V |
| Leakage current | 1µA |