TVS Diode, SMAJ Series, Bidirectional, 6 V, 10.3 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ6.0CA/TR7
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMAJ6.0CA/TR7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, SMAJ Series, Bidirectional, 6 V, 10.3 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 6V |
| Max. forward impulse current | 38.8A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 6.67...7.37V |
| Leakage current | 800µA |