Diode: transil; 400W; 66.7÷73.7V; 4.1A; bidirectional; SMA
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
SMAJ60CA-13-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SMAJ60CA-13-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 400W; 66.7÷73.7V; 4.1A; bidirectional; SMA
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 4.1A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 66.7...73.7V |
| Leakage current | 5µA |