Diode: transil; 400W; 74.85V; 3.9A; unidirectional; ±10%; DO214AC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
SMAJ64
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: SMAJ64
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 400W; 74.85V; 3.9A; unidirectional; ±10%; DO214AC
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC |
| Tolerance | ±10% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 64V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 3.9A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 74.85V |
| Leakage current | 1µA |