Diode: TVS; 0.4kW; 71.1÷78.6V; 3.9A; bidirectional; SMA; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
SMAJ64CA-AT/TR7
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMAJ64CA-AT/TR7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.4kW; 71.1÷78.6V; 3.9A; bidirectional; SMA; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 64V |
| Max. forward impulse current | 3.9A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 71.1...78.6V |
| Leakage current | 1µA |