Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ7.0CA-Q
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SMAJ7.0CA-Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 7V |
| Max. forward impulse current | 33.3A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 7.78...8.6V |
| Leakage current | 400µA |