TVS Diode, SMAJ Series, Bidirectional, 7 V, 12 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ7.0CA/TR7
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMAJ7.0CA/TR7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, SMAJ Series, Bidirectional, 7 V, 12 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 7V |
| Max. forward impulse current | 33.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 7.78...8.6V |
| Leakage current | 200µA |