Diode: transil; 500W; 7.78V; 41.7A; bidirectional; SMAJ
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
SMAJ7.0CAE3/TR13
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: SMAJ7.0CAE3/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 500W; 7.78V; 41.7A; bidirectional; SMAJ
| Mounting | SMD |
| Case | SMAJ |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 7V |
| Max. forward impulse current | 41.7A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 7.78V |
| Leakage current | 200µA |