Diode: transil; 400W; 8.33÷9.21V; 31A; unidirectional; SMA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ7.5A-13-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SMAJ7.5A-13-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 400W; 8.33÷9.21V; 31A; unidirectional; SMA
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 7.5V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 31A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 8.33...9.21V |