Diode: transil; 400W; 83.3÷92.1V; 3.3A; bidirectional; SMA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ75CA-13-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SMAJ75CA-13-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 400W; 83.3÷92.1V; 3.3A; bidirectional; SMA
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 3.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 83.3...92.1V |
| Leakage current | 5µA |