Diode: transil; 400W; 86.7÷95.8V; 2.2A; unidirectional; SMA
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SMAJ78A-13-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SMAJ78A-13-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 400W; 86.7÷95.8V; 2.2A; unidirectional; SMA
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 78V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 2.2A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 86.7...95.8V |
| Leakage current | 5µA |