Diode: TVS; 0.4kW; 100÷111V; 2.7A; bidirectional; SMA; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMAJ90CA/TR13
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMAJ90CA/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.4kW; 100÷111V; 2.7A; bidirectional; SMA; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 90V |
| Max. forward impulse current | 2.7A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 100...111V |
| Leakage current | 1µA |