Diode: TVS; 0.6kW; 11.1÷12.3V; 35.3A; unidirectional; SMB; SMBJ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
SMBJ10A/TR7
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMBJ10A/TR7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.6kW; 11.1÷12.3V; 35.3A; unidirectional; SMB; SMBJ
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 10V |
| Max. forward impulse current | 35.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 11.1...12.3V |
| Leakage current | 5µA |