Diode: TVS
Kordarv:
750.0
Minimum quantity:
750.0
Tootekood:
SMBJ120A-E3/52
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SMBJ120A-E3/52
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA, SMB |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 120V |
| Max. forward impulse current | 3.1A |
| Application | universal |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 133V |
| Leakage current | 1µA |