Diode: TVS
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
SMBJ12CAQ-13-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SMBJ12CAQ-13-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA, SMB |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 12V |
| Max. forward impulse current | 30.2A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 13.3V |
| Leakage current | 500nA |