Diode: TVS; 0.6kW; 144÷159V; 2.9A; unidirectional; SMB; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMBJ130A/TR7
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMBJ130A/TR7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.6kW; 144÷159V; 2.9A; unidirectional; SMB; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 130V |
| Max. forward impulse current | 2.9A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 144...159V |
| Leakage current | 1µA |