Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMBJ14CA-2
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SMBJ14CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 14V |
| Max. forward impulse current | 25.9A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 15.6...17.2V |
| Leakage current | 1µA |