Diode: TVS; 0.6kW; 15.6÷17.2V; 25.9A; bidirectional; SMB; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
SMBJ14CA-AT/TR7
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMBJ14CA-AT/TR7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.6kW; 15.6÷17.2V; 25.9A; bidirectional; SMB; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 14V |
| Max. forward impulse current | 25.9A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 15.6...17.2V |
| Leakage current | 1µA |