Diode: TVS; 0.6kW; 167÷185V; 2.5A; unidirectional; SMB; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
SMBJ150A-AT/TR13
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMBJ150A-AT/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.6kW; 167÷185V; 2.5A; unidirectional; SMB; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. forward impulse current | 2.5A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 167...185V |
| Leakage current | 1µA |