Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMBJ154A-TR-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: SMBJ154A-TR
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA, SMB |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 154V |
| Max. forward impulse current | 2.4A |
| Application | general purpose |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 171V |
| Leakage current | 1µA |