Diode: TVS; 0.6kW; 16.7÷18.5V; 24.6A; unidirectional; SMB; SMBJ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMBJ15A/TR7
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMBJ15A/TR7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.6kW; 16.7÷18.5V; 24.6A; unidirectional; SMB; SMBJ
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 15V |
| Max. forward impulse current | 24.6A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 16.7...18.5V |
| Leakage current | 1µA |