Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMBJ160A-QH
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SMBJ160A-QH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 160V |
| Max. forward impulse current | 2.3A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 178...197V |
| Leakage current | 1µA |