TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 16 V, 26 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMBJ16A/TR7
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMBJ16A/TR7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 16 V, 26 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 16V |
| Max. forward impulse current | 23.1A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 17.8...19.7V |
| Leakage current | 1µA |