Diode: TVS; 0.6kW; 17.8÷19.7V; 24.2A; bidirectional; ±5%; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMBJ16CA-5
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SMBJ16CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.6kW; 17.8÷19.7V; 24.2A; bidirectional; ±5%; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA, SMB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 16V |
| Max. forward impulse current | 24.2A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 17.8...19.7V |
| Leakage current | 1µA |