Diode: TVS; 0.6kW; 20÷22.1V; 21.5A; unidirectional; ±5%; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMBJ18A-7
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SMBJ18A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.6kW; 20÷22.1V; 21.5A; unidirectional; ±5%; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA, SMB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 18V |
| Max. forward impulse current | 21.5A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 20...22.1V |
| Leakage current | 1µA |