Diode: TVS; 0.6kW; 20÷22.1V; 20.6A; unidirectional; SMB; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMBJ18A-AT/TR13
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMBJ18A-AT/TR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 0.6kW; 20÷22.1V; 20.6A; unidirectional; SMB; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 18V |
| Max. forward impulse current | 20.6A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 20...22.1V |
| Leakage current | 1µA |