SMBJ24CA-13-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SMBJ24CA-13-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, SMBJ Series, Bidirectional, 24 V, 38.9 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 15.4A |