SMBJ28A/TR7
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: SMBJ28A/TR7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 28 V, 45.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 28V |
| Max. forward impulse current | 13.3A |