Transistor: NPN; bipolar; 40V; 0.2A; 0.3W; SC75,SOT416
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMMBT3904TT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SMMBT3904TT1G
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 40V; 0.2A; 0.3W; SC75,SOT416
| Mounting | SMD |
| Case | SC75, SOT416 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 200mA |
| Frequency | 300MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 100...300 |