Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPA15N60C3XKSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: SPA15N60C3XKSA1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | PG-TO220 FP |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | CoolMOS™ |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 9.4A |
| Pulsed drain current | 45A |
| Power dissipation | 34W |
| On-state resistance | 280mΩ |